Biblioteka szkolna z pomocą pani Ewy Olszewskiej  i uczennic klas 7d i 6d przygotowała Andrzejki dla wszystkich klas 2 i 3 . Bawiliśmy się 27 i 28 listopada.  Każda klasa miała swoje 45 minut.  Spotykaliśmy się z uczniami w ich klasach , omawialiśmy ludowy charakter wróżb andrzejkowych i przedstawialiśmy prezentację, przygotowana przez ucznia klasy 6a Patryka Zaborowskiego, ilustrującą współczesny charakter andrzejkowych  zabaw.

Druga część naszego spotkania odbywała się w dawnej świetlicy szkolnej, odpowiednio przystrojonej na tą okazje. Wróżby zaczynaliśmy tradycyjnie od sprawdzenia, czyj but pierwszy przekroczy próg izby i kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. Kolejne wróżby zdradzały imiona przyszłych wybranków i ukochanych, odkrywały co nas czeka, gdzie będą nasi milusińscy pracować w przyszłości.

Ostatnią częścią  spotkania, jak na andrzejkową imprezę przystało,  były tańce. Oczywiście w parze i to wcześniej wylosowanej i w tłumie odnalezionej. Nasze magiczne pary musiało zawsze coś łączyć; czasem paluszek, czasem łokieć, a  czasem jeszcze inne części ciała.  Najważniejsze, że pozytywnych  emocji , śmiechu i radości było dużo.

Wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę serdecznie dziękujemy

Lejla Holuaszwili , Ewa Dopierała, Ewa Olszewska