Jednym z pierwszych działań, jakie podjęliśmy w międzynarodowym zespole nauczycieli i uczniów naszego projektu było przeprowadzenie konkursu na logo projektu, które odzwierciedlałoby ideę naszego przedsięwzięcia. Do konkursu przystąpiły wszystkie kraje uczestniczące w Projekcie, czyli Wielka Brytania, Litwa. Włochy, Hiszpania, Turcja i oczywiście my – przedstawiciele Polski.

Uczniowie z entuzjazmem przystąpili do konkursu. W ramach głosowania każdy kraj – uczestnik wybrał 3 najlepsze projekty logo, które następnie umieszczono na naszej wspólnej stronie internetowej. http://www.wearethelegends.org/.

Spośród osiemnastu propozycji uczniowie wraz z nauczycielami w drodze głosowania drogą elektroniczną wybrali dwa projekty równą ilością głosów: obydwa z Turcji.

Po dogrywce zwyciężył  ten  projekt uczniów z Turcji:

Loga  naszych uczniów: Marceliny Adamczak i Kingi Różak zajęły wysokie pozycje, jednak, niestety, zwycięzca mógł być tylko jeden.

Ostatecznie wszyscy wybraliśmy projekt uczniów z Turcji, „dopracowany” przez tureckiego nauczyciela sztuki. Oto efekt

Magdalena Goc