Dnia 31 października o godzinie 7.30 w auli św. Jana Pawła II zebraliśmy się na coroczne czytanie „Dziadów „ Adama Mickiewicza. Zwyczaj ten zapoczątkowała, wiele lat temu, pani Renata Jończyk, która chciała  wspólnym, głośnym czytaniem połączyć społeczność uczniowskie ze środowiskiem lokalnym; a wszystkich pięknym tekstem skłonić do chwili zadumy. Bardzo ważne jest byśmy w obecnej dobie konsumpcyjnej kultury masowej i  wciągającej nas technologii, umieli jeszcze znaleźć czas dla drugiego człowieka, zasłuchać się w słowa czytane nam przez znanych nam ludzi i chwilę się zastanowić nad pięknem i sensem usłyszanej poezji.

Staraliśmy się by w tym roku na scenie wśród osób czytających znaleźli się przedstawiciele środowisk bezpośrednio związanych z naszą szkołą.  Rolę Guślarza  – mistrza całej ceremonii czytał pan burmistrz Ireneusz Antkowiak, rolę widma czytał pan dyrektor Leszek Pawlikowski, w rolę Sowy wcieliła się przedstawicielka mam – pani Nino Biedna-Agniaszwili; resztę ról przejęli uczniowie naszej szkoły.

Dziewczynę czytała Zuzanna Szulc z  klasy VII b, Aniołka – Jadwiga Żymełka z VI d, Kruka – Franciszek Halt z VIII c, Starca – Stanisław Wlaszczyk z klasy VII d; chór ptaków to dziewczyny z klasy VIIA: Alicja Michalak, Nicole Nowak i Olga Pyrzanowska,  klasyczny chór tworzyły dziewczyny z Klas VIII b i VIII e: Maja Pikos, Zuzanna Dudek, Dominika Sujka, Marta Przybylska, Julia Czubaszek, Olga Pawlak, Julia Mizgajska i Nikola Krzyżaniak.

Wszystkim czytającym oraz wszystkim słuchającym dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Lejla Holuaszwili i Ewa Dopierała