29 października 2019 Administrator

W tym roku szkolnym (2019/20) nasza szkoła przystąpiła do Projektu: „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań”. Jego głównym założeniem jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży oraz większe zaangażowanie osób młodych w sprawy publiczne samorządów Metropolii Poznań. W ramach projektu w 25 placówkach, z Poznania i okolic, przeprowadzone zostaną po 4 warsztaty przybliżające tematykę społeczno-obywatelską. Zajęcia przygotują uczniów do tworzenia własnych projektów obywatelskich, pomogą zorganizować szkolny budżet obywatelski, poszerzą wiedzę na temat problemów codziennych ludzi starszych i niepełnosprawnych. Następnie młodzież zrealizuje trzy zróżnicowane inicjatywy społeczno-obywatelskie, dzięki którym będzie mogła sprawdzić się w kilku sytuacjach, rozwinąć swoją kreatywność i umiejętność współpracy w zespole. Organizatorami projektu są Stowarzyszenie CREO i Stowarzyszenie Metropolii Poznań. Honorowy patronat nad projektem obieli : Prezydent Miasta Poznania pan Jacek Jaśkowiak i Starosta Poznański pan Jan Grabkowski. Przewidziany czas trwania projektu to lipiec 2019 – listopad 2020.

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41