10 listopada 2017 Administrator

W dniu 10 listopada nasza szkoła, jak co roku, obchodziła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Program obchodów był pomyślany tak, aby objąć nim jak największą grupę uczniów, nauczycieli oraz rodziców naszej szkoły.

Od rana w sali gimnastycznej szkoły podstawowej trwał Bal Niepodległości dla klas pierwszych, drugich i trzecich szkoły podstawowej. Dzięki pomocy i zaangażowaniu pana Andrzeja Horbika oraz członków Zespołu Pieśni i Tańca Wiwaty, uczniowie poznali polskie tańce ludowe, zatańczyli wspólnie z członkami zespołu oraz wychowawczyniami, poloneza. Odbyły się także konkursy wiedzy oraz piosenki patriotycznej.

W godzinach dopołudniowych uczniowie obejrzeli spektakl „Niepodlegli”, przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Łucji Kapcińskiej oraz pani Natalii Bartlitz – Skibińskiej. Całość zakończył krótki film dokumentalny, w którym uczniowie i nauczyciele próbowali odpowiedzieć na pytanie: Czym jest dla nich współczesna Polska? Film  zrealizowała grupa Koła Filmowego „Puls Kazika TV”, działająca od października br. Serdecznie dziękujemy  p. Andrzejowi Horbikowi – kierownikowi Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty” za wsparcie, wypożyczenie strojów i rekwizytów. Aby zaprezentować spektakl szerszej grupie odbiorców, młodzi aktorzy, przedstawili go w dniu 13 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 w auli Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach. Na widowni zasiadło liczne grono rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców, którzy po spektaklu nagrodzili młodych artystów gromkimi oklaskami.

O godzinie 12.20 przedstawiciele samorządów klasowych udali się pod opieką pani Agaty Janickiej oraz pana Maurycego Kustry pod pomnik patrona szkoły i kamień upamiętniający pana Mariana Sypniewskiego nauczyciela szkoły zamordowanego w Katyniu, gdzie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na Rynek w Pobiedziskach gdzie również złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.

O godzinie 18.00 w auli Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach odbył się koncert  pieśni patriotycznej zorganizowany przez panią Justynę Dutkiewicz, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała przygotowanego repertuaru, włączając się do śpiewania najbardziej popularnych utworów.

.

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-34