W naszej szkole, w tym roku wyjątkowo,  obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia 26 listopada. Zorganizowała go biblioteka szkolna dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Przyszli oni na spotkanie do auli św. Jana Pawła II ze swoimi ulubionymi Misiami lub innymi, równie bliskimi sercu Pluszakami.

W pierwszej części, uczennice klasy 7a : Zosia, Nicola i Olga, czytając fragmenty książki, zaprezentowały młodszym kolegom i koleżankom  najsłynniejszego na świecie pluszowego misia czyli Kubusia Puchatka. Drugiego pluszowego misia, najsłynniejszego  w Polsce – Misia Uszatka, dzieci poznały oglądając jeden z odcinków Dobranocki.  Do serca przypadła wszystkim piosenka powitalna Uszatka. Dzięki pomocy Jadzi i Madzi z klasy 6d, wszystkie pierwszaki nauczyły się jej pięknie śpiewać.

 Pod koniec prezentacji wszyscy wspólnie odkryliśmy bardzo ważną prawdę –  nasze pluszowe misie to nasi pierwsi przyjaciele.  Powierzaliśmy im  pierwsze sekrety, liczyliśmy na wsparcie w nieznanym środowisku oraz na pomoc i opiekę, gdy czasami w ciemną noc obudziliśmy się w łóżeczku. Z tego powodu naszym misiom należy się szacunek i nasza wieczna pamięć. Czas jednak płyniemy, z przedszkola przeszliśmy do szkoły. Tu się uczymy, rozwijamy  i tu możemy  w gronie klasowych kolegów i koleżanek szukać nowych przyjaciół.

W drugiej części bardzo aktywni byli sami uczniowie, każdy z nich mógł przedstawić swojego pluszaczka, wyjawić jego imię, opowiedzieć o nim coś ciekawego. Chętnych nie brakowała,  pluszowe misie cieszyły się wielkim zainteresowaniem i na pewno było im bardzo miło.

Mam nadzieję, że nasi najmłodsi uczniowie, przez najbliższe lata spędzone tu  w szkole, znajdą w swoim gronie równie wiernych i kolorowych przyjaciół, czego gorąco im życzę

Ewa Dopierała

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41