14 kwietnia 2019 Administrator

W dniach 14 i 15.03.1019r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne, oparte na motywach baśni „Czerwony Kapturek ” braci Grimm, w wersji anglojęzycznej. Odtwórcami ról byli uczniowie z klas 5d, 5e, 5f uczęszczający na zajęcia rozwijające z języka angielskiego w ramach projektu „ Badacze i odkrywcy- szkoła bez ograniczeń ”. Scenografię do przedstawienia przygotowały Panie Krystyna Mizera oraz Elżbieta Kadzińska. Spektakl reżyserowała Pani Róża Adamczak. Najpierw uczniowie prezentowali grane przez siebie  zwierzęta leśne, a następnie na scenie pojawili się  Czerwony Kapturek i Wilk. Jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło, choć wilk miał i tym razem niecne zamiary. Widzowie mieli możliwość śledzenia wypowiedzi aktorów, gdyż bajka była z napisami oraz ilustracjami  wyświetlanymi na monitorze, co ułatwiało zrozumienie tekstu. W przedstawieniu wykorzystano piosenki z You Tube  : ”Little Red Riding Hood ”,śpiewaną przez wszystkich występujących uczniów, oraz piosenkę Amandy Seyfried pod tym samym tytułem,  pięknie zaśpiewaną przez uczennicę z klasy 6 b Marcelinę Skrodzką. Podczas ostatniego  spektaklu losy bohaterów śledzili również Pan Dyrektor Maciej Krzywdziński oraz Pan Wicedyrektor Leszek Pawlikowski,  którzy gratulowali uczniom i wręczali  im jabłka, jak na szkołę popierającą zdrowe odżywianie przystało, oraz pamiątkowe długopisy. Panie zaangażowane w realizację przedstawienia, otrzymały kwiaty i podziękowania. Spektakl, oparty na przekazie treści które bawią, był okazją do dobrej zabawy i jednoczesnej  nauki. Uczniom dał możliwości stworzenia kreacji  scenicznych, pokonywania nieśmiałości i podejmowania wyzwań.  Przypominał ponadczasowe zasady,  aby być posłusznym rodzicom , unikać niebezpieczeństw oraz nie ufać nieznajomym. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się również przed swoimi rodzicami  i bliskimi, podczas  wieczornego występu , w czasie którego otrzymali pamiątkowe dyplomy .

W przedstawieniu udział wzięli :

Prowadząca , zając- Tamara Seifert klasa 5e               Myszka –Zosia Michalska  klasa 5 f

Prowadząca, sowa – Kinga Borska klasa 5 f                 Wróżka-Marcelina Skrodzka klasa 6b

Narrator , wiewiórka- Pola Mazurek  klasa 5d

Wilk – Antek  Górniak- Kurzawa klasa 5 e

Czerwony Kapturek –Matylda Kwarciany klasa 5 e

Lis– Weronika Nowocień  klasa 5f

Dzięcioł – Mikołaj Nawrotek klasa 5 f

Jeż– Bartek Bentkowski klasa 5 e

Jeż – Ola Rękoś klasa 5 f

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41