Erasmus+ w Pobiedziskach | Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach

Od 14 do 18 maja 2018 gościliśmy w naszej szkole 15 uczennic i uczniów oraz 10 nauczycieli z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Słowenii i Czech.

W trakcie pobytu w Pobiedziskach, Gnieźnie, Poznaniu, Słubicach, Frankfurcie nad Odrą i Berlinie realizowaliśmy aktywności związane z tytułem naszego projektu HBIE czyli „ Historyczne granice w Europie; dawne ograniczenia, obecne możliwości”.

Uczennice i uczniowie z partnerskich szkół mieszkali u rodzin naszych uczniów i mieli okazję poznać zwyczaje i obyczaje panujące w naszym kraju.

Podczas pobytu w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą zapoznaliśmy się ze współpracą miast oraz ich historią.

Wykłady w Muzeum Historii Niemiec w Berlinie pokazały ewolucję granic w Europie na przestrzeni wieków. Uczniowie zapoznali się także z historią muru berlińskiego.

Podczas zajęć w szkole przygotowaliśmy mapę Europy , street art z hasłem naszego projektu oraz słowniczki wielojęzyczne.

W czwartek zaprosiliśmy uczestników spotkania, rodziców i nauczycieli na kolację, wręczyliśmy certyfikaty oraz pamiatkowe albumy o Polsce w trzech językach.

W piątek wspólnie uprawialiśmy sport i pożegnaliśmy naszych przyjaciół.

Kolejne spotkanie odbędzie się w październiku 2018 w mieście Kolin w Czechach.

Do zobaczenia!