W grudniu 2010 roku odbyło się spotkanie przygotowawcze projektu edukacyjnego „BRIDGES” w ramach LLP Comenius 2007-2013. Gospodarzami spotkania byli uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Balthasar-Neumann-Gymnasium w Marktheidenfeld/Niemcy. Koordynatorzy projektu z 7 krajów opracowali wniosek, który został złożony na początku 2011 roku w poszczególnych narodowych agencjach. Zespół Szkół w Pobiedziskach reprezentował Pan Leszek Pawlikowski, nauczyciel języka niemieckiego, który po uzyskaniu akceptacji Pana Macieja Krzywdzińskiego, Dyrektora ZS w Pobiedziskach oraz Pana Michała Podsady, Burmistrza MiG Pobiedziska złożył wniosek do FRSE w Warszawie.

Koordynatorzy podczas spotkania z władzami lokalnymi w Marktheidenfeld

W czerwcu 2011 roku Zespół Szkół w Pobiedziskach został poinformowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie o zaakceptowaniu złożonego wniosku i przyznaniu dofinansowania w wysokości 20 000 euro na realizację 24 mobilności w ramach projektu BRIDGES, który będzie realizowany od sierpnia 2011 do lipca 2013 wraz z sześcioma innymi szkołami z Włoch, Turcji, Hiszpanii, Szwecji, Niemiec i Czech.

Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęliśmy budowanie zespołu uczniów i nauczycieli, którzy będą współpracować przy realizacji projektu.

W skład zespołu weszli następujący nauczyciele:

• Pani Małgorzata Ciemna – język angielski
  • Pani Bożena Szymańska – plastyka, sztuka
  • Pani Magdalena Podgórska – geografia
  • Pan Hubert Jęcz- historia
  • Pan Marcin Bromberek – wf
  • Pan Leszek Pawlikowski- język niemiecki, koordynator

Zespół uczniowski, który będzie realizował projekt BRIDGES składa się w większości z uczennic i uczniów klas językowych 2eG oraz 1dG.

Projekt BRIDGES ma na celu przbliżenie historii, kultury, środowiska, gospodarki i sportu krajów położonych na wschodzie, zachodzie, południu i północy Europy i zbudowanie mostu , który połączy młodzież naszych szkół podczas poszukiwania wspólnej europejskiej tożsamości.

Zespół uczniowski podczas spotkania z młodzieżą z Marktheidenfeld

Od 04 do 08 października 2011 roku odbywało się w Gualdo Tadino/Włochy pierwsze spotkanie w ramach projektu BRIDGES. Uczestnikami spotkania byli koordynatorzy i nauczyciele języka angielskiego, ponieważ cały projekt realizowany będzie w języku angielskim. ZS w Pobiedziskach reprezentowali Pani Małgorzata Ciemna, nauczycielka języka angielskiego oraz Pan Leszek Pawlikowski, szkolny koordynator projektu.

Koordynatorzy podczas wycieczki do Asyżu

W październiku 2011 roku odbył się konkurs na szkolne logo projektu BRIDGES. Najwięcej głosów otrzymał projekt przygotowany przez Tymona Jakubowskiego z klasy 2eG. Brawo !!!

Na początku listopada odbyło się głosowanie na międzynarodowe logo naszego projektu. Każda szkoła dysponowała 25 głosami. Nasi uczniowie przydzielili 11 punktów projektowi z Czech, 10 punktów logo z Hiszpanii, 3 punkty logo z Włoch oraz 1 punkt logo z Niemiec.

Projekt logo przygotowany przez szkołę z Czech.

Obecnie przygotowujemy się do spotkania w Karlowych Varach ( Czechy ), które poświęcone będzie kluturze i sztuce a odbędzie się w dniach 05-09.12.2011. Zespół Comeniusa przygotowuje prezentację multimedialną oraz 8 tablic, które będą prezentować architekturę, malarstwo, film, teatr, taniec i rzeźbę z naszego miasta, regionu i kraju.

Intensywnie pracujemy także nad spotkaniem w Pobiedziskach, które odbędzie się w dniach : 06.02.2012-10.02.2012, a tematem spotkania będzie sport i emocje, które łączą ludzi na całym świecie.