W dniach 21-24 stycznia 2014 gościliśmy w Zespole Szkół w Pobiedziskach Panią Katarzynę Kaiser, nauczycielkę matematyki i informatyki w Balthasar-Neumann-Gymnasium, która pełni funkcję szkolnego koordynatora projektu „Water, sun, wind”.

Pani Kasia spotkała się z Dyrekcją szkoły, grupą Comeniusa oraz nauczycielami współpracującymi przy realizacji projektu. Podstawowym celem wszystkich spotkań było przygotowanie programu wizyty uczennic i uczniów naszego gimnazjum w Marktheidenfeld. Ustaliliśmy, że udamy się do naszego miasta partnerskiego w dniu 01 kwietnia 2014 ( wtorek ), a powrócimy do Pobiedzisk w dniu 11 kwietnia 2014 (piątek).

Grupa Comeniusa obok programu edukacyjnego związanego z realizacją projektu pozna Marktheidenfeld, Wurzburg i Frankfurt nad Menem, jednak najpiękniejszym doświadczeniem będzie spotkanie z koleżankami i kolegami z Niemiec w ich rodzinach i poznanie zwyczajów panujących u naszych sąsiadów.

Rewizyta naszych kolegów z Balthasar-Neumann-Gymnasium nastąpi w dniach 15 – 26.09.2014.