W grudniu 2012 roku odbyła się w Marktheidenfeld wizyta przygotowawcza w ramach programu LLP Comenius. Pan Leszek Pawlikowski, Wicedyrektor ZS w Pobiedziskach pozyskał dofinansowanie z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie i odwiedził Balthasar-Neumann-Gymnasium w Marktheidenfeld, partnerskim mieście Pobiedzisk. Wraz z Panią Katarzyną Kaiser, nauczycielkom matematyki  przygotowywali formularz wniosku o  Dwustronny Partnerski Projekt Szkół w ramach europejskiego programu LLP Comenius. Starania nasze poparte zostały zarówno przez burmistrzów naszych miast , Panią Helgę Schmidt-Neder oraz Pana Michała Podsadę jak i dyrektorów naszych szkół, Panią dr Annę-Marie Greving oraz Pana Macieja Krzywdzińskiego, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w Marktheidenfeld w projekcie „Historia z widokiem na przyszłość” realizowanym dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Gminy Pobiedziska.

Ciepły bigos był przebojem kiermaszu światecznego w grudniu 2012 w Marktheidenfeld

„Water, sun, wind-young people as ambassadors for nature” to projekt językowy skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjum w Zespole Szkół w Pobiedziskach i Balthasar-Neumann-Gymnasium w Marktheidenfeld. Promocja zrównoważonego rozwoju oraz pozyskiwanie fachowego słownictwa w języku angielskim i niemieckim. Dwustronne Partnerskie Projekty Szkół zakładają 10 dniowe wizyty w szkołach partnerskich oraz wizyty studyjne nauczycieli, które z pewnością przyczynią się do rozwoju partnerstwa naszych miast. Będziemy przygotowywać polsko-angielsko-niemiecki słowniczek tematyczny oraz wystawy o ochronie srodowiska naturalnego dla uczniów naszych szkół oraz  mieszkańców naszych miast i gmin.

Na początku października, po podpisaniu umowy finansowej rozpoczniemy prace nad projektem. Pierwszym etapem będzie wyłonienie grupy uczniów i nauczycieli którzy realizowac będą projekt, stworzenie grupy społecznościowej na facebooku, konkurs na logo projektu oraz pozyskanie partnerów , którzy pomogą nam zrealizować zapisany program.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim powodzenia!!!

Uczniowie i nauczyciele z BNG w Marktheidenfeld podczas poprzedniego pobytu w naszej szkole