Koordynator projektu „Water, sun, wind” odwiedził na początku grudnia 2013 Marktheidenfeld, partnerskie miasto Pobiedzisk, gdzie spotkał się z dyrekcją, nauczycielami i uczniami Balthasar-Neumann-Gymnasium oraz przedstawicielami innych instytucji zainteresowanych współpracą przy realizacji projektu.

Uczennice i uczniowie BNG wraz z Panią dr A.M.Greving, dyrektorem szkoły oraz koordynatorem projektu Panią Kathariną Kaiser

Wszyscy uczniowie z grupy Comeniusa otrzymali broszurę o Polsce, kalendarz na dwa lata naszego projektu przygotowany przez Olę Nawrocką z klasy 2cG oraz słodki upominek od św. Mikołaja

Po owocnych rozmowach z Panem Heinzem Matschiner, Dyrektorem Urzędu Miejskiego w Marktheidenfeld, Komitetem Partnerstwa Miast, Ligą Ochrony Przyrody, Centrum Młodzieżowym i przedstawicielami Rady Miasta można było delektować się regionalnymi smakołykami podczas rozpoczynajacego się kiermaszu świątecznego. Obok smażonych kiełbasek były także świeże ostrygi, które serwowali mieszkańcy partnerskiego miasta Montfort z Francji.

Podczas otwarcia kiermaszu świątecznego Pani Heldze Schmidt-Neder, Burmistrz Marktheidenfeld towarzyszył św. Mikołaj oraz dwa aniołki.

Już w kwietniu 2014 roku uczennice i uczniowie naszej szkoły wyjadą na 10 dni do Marktheidenfeld, aby poznać to urokliwe miasto i nowych przyjaciół. Zwiedzimy także Wurzburg i Frankfurt nad Menem. Dokładny program pobytu zostanie przygotowany podczas spotkania koordynatorów projektu w styczniu 2014 w Pobiedziskach.