Sprawozdanie z wyjazdu do Grecji | Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach

W dniach 19-24 marca 2017 r. odbyło się spotkanie projektowe partnerów współpracujących przy projekcie Erasmus + Camouflage and safety in the virtual world. Spotkanie odbyło się na Krecie, a stronę polską reprezentowała koordynatorka projektu, p. Magdalena Goc oraz nauczycielki: p. Bożena Szymańska, p. Ewa Olszewska oraz p. Patrycja Zaborowska. Nauczycielki przybyły wraz z uczennicami zaangażowanymi w pracę przy projekcie: Julią Bzdurską, Julią Kielan, Zuzanną Minc, Aleksandrą Patelską i Martą Raatz.

Pobyt w Grecji dał możliwość poszerzenia swej wiedzy nt. bezpieczeństwa w Internecie. Uczestniczyliśmy w wykładzie zorganizowanym przez The Foundation for Research and Technology – Hellas (FORTH), poprzez który zapoznano nas ze statystykami odnoszącymi się do zagrożeń w Internecie oraz przedstawiono sposoby radzenia sobie z nimi. W ramach wyjazdu na Kretę odbyły się spotkania przedstawicieli poszczególnych krajów partnerskich, podczas których przedstawiono efekty dotychczas podjętych działań i wyznaczono kolejne zadania do realizacji. Wyjazd stał się również niepowtarzalną okazją do tego, by poznać historię i kulturę Grecji. Odwiedziliśmy szkołę podstawową w Palekastro, gdzie podziwialiśmy przygotowany przez uczniów występ muzyczny oraz zwiedziliśmy tamtejsze Muzeum Folklorystyczne. Udaliśmy się ponadto na plażę Vai, słynącą z występowania rzadko spotykanego gatunku palm. Równie interesującym przeżyciem była wizyta w Muzeum Historii Naturalnej w Heraklionie, gdzie poza pogłębieniem swej wiedzy przyrodniczej mieliśmy możliwość przeprowadzenia, każdy na własnej skórze, wielu ciekawych eksperymentów z zakresu świata nauki i techniki. Innym zachwycającym miejscem w Heraklionie okazało się Muzeum Archeologiczne, które poprzez mnogość i niepowtarzalność swych eksponatów dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń. Dopełnieniem wizyty we wspomnianym muzeum stała się wycieczka do Knossos, gdzie z bliska oglądaliśmy odrestaurowane ruiny pradawnego pałacu króla Minosa.

Spotkanie projektowe na Krecie było bez wątpienia konstruktywnym krokiem naprzód dla realizacji projektu i okazją do zdobycia wielu nowych wiadomości.