W dniach 16 – 18 października b.r., przedstawiciele zespołu nauczycieli, pracujących w międzynarodowym projekcie Erasmus+ Akcja 210 pt.”Camouflage and safety in the virtual Word” 2015 – 2017 spotkali się po raz ostatni w Patras, aby nakreślić główne kierunki współpracy podczas redagowania raportu końcowego, zaplanować działania dysseminacyjne rezultatów projektu, aktywności zapewniające ich trwałość, wyjaśnić zawiłości finansowej części raportu, dokonać holistycznej ewaluacji działań. Stronę polską reprezentowały cztery nauczycielki Szkoły Podstawowej im. K.Odnowiciela w Pobiedziskach, panie: Karolina Adryan, Agnieszka Bigosińska, Magdalena Goc (międzynarodowy koordynator) i Ewa Olszewska.
Po pracowitym dniu gospodarze zadbali o część kulturową spotkania: oprowadzili nas po pięknym, portowym mieście, odwiedziliśmy monumentalną neobizantyjską bazylikę archikatedralną św. Andrzeja, dominujący na górnym(starym) mieście średniowieczny zamek bizantyjski (z około VI wieku) i poznaliśmy jego historię oraz legendy z nim związane. W bliskiej odległości od naszego miejsca zakwaterowania znajdowała się również góra Olimpia (starogr. Ολυμπία, Olympía), która od XII w.p.n.e. była ośrodkiem kultu Zeusa, a od 776 roku p.n.e. miejscem igrzysk olimpijskich. W 1989 roku stanowisko archeologiczne w Olimpii zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Jak zwykle intensywne i pracowite, trzydniowe spotkanie nauczycieli zakończyło się pożegnaniem z partnerami i propozycjami rozpoczęcia nowego projektu.

Magdalena Goc
Międzynarodowy koordynator projektu