The Virtual Universe We Want | Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach

Projekt łączy ze sobą Polskę, Rumunię, Turcję, Łotwę, Litwę, Włochy, Portugalię oraz Hiszpanię. Uczestniczą w nim obecne klasy pierwsze, które już od jakiegoś czasu starają się pracować na rzecz całego pomysłu. Za nimi są już przetłumaczone i przeprowadzone ankiety, oraz pomysły na uświadomienie uczniom, że Internet nie jest do końca bezpieczny.

Pokazały one, że takie zagrożenia jak spam, znęcanie psychiczne, wykorzystywanie danych osobowych, wirusy komputerowe, włamanie do komputera, nielegalne i szkodliwe treści oraz manipulacje informacjami stanowią problem przy korzystaniu z Internetu.

Symbolizuje to logo = pająk z motylami

W ramach projektu organizowane są cotygodniowe spotkania wraz z koordynatorem – Maurycym Kustrą – mające na celu poinformować uczniów jak uniknąć tych zagrożeń, po to by wirtualny świat był dla nas bezpieczny i byśmy mogli korzystać pełnymi garściami z jego dobrodziejstw

Wszyscy pragną aby rzetelną pracą uświadomić innym jakie zagrożenia czyhają na nich w Internecie oraz stworzyć podstawy pod bezpieczne korzystanie z niego.

W lutym spotkamy się z uczniami z innych krajów w Hiszpanii, gdzie omówimy wspólne działania.