Tym razem gościmy w naszej szkole estońską „ skrzynię z wartościami”, ponieważ kolejne międzynarodowe spotkanie projektowe odbędzie się w Kuusalu, 40 km od Tallina, stolicy Estonni.

„Podróż po Estonii” zorganizowała tym razem Pani Karolina Adryan , a zaadresowała ją do uczennic i uczniów klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej. Wszyscy przywitali się po estońsku : TERE HOMIKUST.

Przygotowana przez Panią Karolinę prezentacja pokazywała uroki Estonii i „duńskiego miasta” ( tak tłumaczy się słowo Tallin ), sporty narodowe oraz związane z krajobrazem kolory flagi narodowej.

Kolejną fazą zajęć było przygotowanie przez dzieci prac plastycznych w różnych technikach i ich prezentacja oraz klasowe zdjęcia. Serdecznie dziękujemy za pomoc wychowawczyniom klas: Pani Bożenie Szymańskiej, Pani Barbarze Stróżyk i Pani Ewelinie Słupianek.

Wyposażeni w wiedzę o Estonii możemy ruszać do Kuusalu, gdzie będziemy rozmawiać o współpracy szkół z gminami oraz zajęciach prowadzonych w terenie.

Za przygotowanie i przeprowadzenie Dnia Estońskiego serdecznie dziękujemy Pani Karolinie Adryan, wychowawczyni klasy 2e.