Jedną z aktywności projektu VEAC programu ERASMUS+ jest przekazywanie „skrzyni z wartościami”. Podczas pierwszego spotkania w Polsce otrzymaliśmy skrzynię z wartościami ze szkoły w Sogndal/Norwegia. Nasze wartości poleciały do Portugalii. Podczas spotkania w Porto otrzymaliśmy skrzynię z wartościami wybranymi przez uczniów z Włoch a nasze wartości goszczą w Turcji.

11 maja 2016 odbył się w naszej szkole Dzień Włoski. Uczennice i uczniowie klas językowych przygotowali prezentacje na temat historii, geografii, przyrody, sportu i dnia dzisiejszego Norwegii. Zaprezentowaliśmy szkołę w Carini koło Palermo na Sycylii. Obejrzeliśmy także zdjęcia z wycieczki do Rzymu oraz zaśpiewaliśmy 3 znane włoskie piosenki ( Cantare, felicitta, frontiera ).

Dzień Włoski zakończył konkurs przygotowany przez panią M. Radwan oraz poczęstunek ( włoska pizza oraz sycylijskie pomarańcza).