Spotkanie z legendami w Porto | Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach

Agnieszka, Marcelina, Oskar i Zachariasz wyruszyli 13 marca 2016 w towarzystwie dwojga nauczycieli do Porto/Portugalia na spotkanie z koleżankami i kolegami z Turcji, Włoch, Chorwacji, Estonii, Norwegii i Portugalii oraz ze znanymi legendami z tych krajów.

Busem, samolotem, metrem i pieszo dotarliśmy do Povoa de Varzim, wypoczynkowej dzielnicy Porto, gdzie powitało nas prawie już wiosenne słoneczko i atlantycka bryza.

Szkoła w Povoa de Varzim znana jest z różnych dokonań artystycznych. Tym razem, w ramach naszego projektu VEAC, spotkaliśmy się ze znanymi legendami z 7 krajów, które przedstawione zostały podczas festiwalu legend, a przygotowywane były podczas zajęć w szkołach i podczas warsztatów z zawodowym „bajarzem” w Porto.

Zajęcia w szkole przeplatane były programem turystycznym w Porto i w okolicach Povoa.

Odwiedziliśmy znane zabytki Porto, księgarnię Lello i muzeum odkrywców nowych kontynentów.

Festiwal legend zgromadził uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Uczennice i uczniowie z Pobiedzisk przedstawili legendę o smoku wawelskim.

W trakcie pobytu poznaliśmy pracę innych szkół w Porto oraz spotkaliśmy się w miejscowym ratuszu z burmistrzem, który zaprezentował historię miasta.

Uroczysta kolacja z rodzinami goszczącymi oraz nauczycielami ze szkoły w Povoa de Varzim zakończyła nasz pracowity pobyt w Portugalii. Nawiązaliśmy wiele znajomości i wzbogaciliśmy się o doświadczenia, które zaowocują z pewnością w przyszłości.

Na zakończenie kilka jeszcze ujęć z pobytu w Portugalii.