Agnieszka, Eliza, Zuzanna i Oskar wraz z opiekunami uczestniczyli w dniach 08-13 maja 2017 w ostatnich mobilnościach projektu VEAC, które miały miejsce w Zagrzebiu, stolicy Chorwacji.

Tuż po przylocie do Zagrzebia braliśmy udział w powitaniu wszystkich partnerów projektu VEAC, które odbyło się w auli szkoły. Chór szkolny wykonywał piosenki w językach narodowych i zapraszał na scenę kolejne zespoły, aby przedstawiły legendę ze swojego kraju. Nasz zespół przypomniał historię Szewczyka i Smoka Wawelskiego. Kolejnym punktem programu były wystapienia koordynatorów projektu oraz wymiana „skrzyń z wartościami”, które po dwóch latach wędrówki powróciły do macierzystych szkół wzbogacone o symobliczne wartości z Turcji, Norwegii, Portugalii, Włoch, Estonii, Chorwacji i Polski.

Po powitaniu, uczniowie spotkali się z rodzinami goszczącymi, które zaprosiły ich do swoich domów.

We wtorek uczniowie pracowali w studio animacji, a po południu zwiedzaliśmy wspólnie Zagrzeb i muzeum miejskie.

W środę odbyła się wycieczka do pięknego zamku Varażdin, który przez wieki był świadkiem historii Chorwacji.

W czwartek spotkaliśmy się w studio animacji, gdzie uczniowie zaprezentowali animacje legend oraz otrzymali certyfikaty. Była to także okazja do rozmowy z nauczycielami i rodzicami goszczącymi naszych uczniów. Postawa i zachowanie oraz praca podczas warsztów została oceniona na wzorowy.

W piątek zwiedziliśmy ogród zoologiczny w Zagrzebiu ( Maksimir ), a następnie spotkaliśmy się w Domu Europejskim z przedstawicielami Rady Europy i Komisji Europejskiej, gdzie wraz z innymi szkołami przedstawialiśmy nasz projekt. Podczas wieczornego spotkania na hippodromie w Zagrzebiu podsumowaliśmy prace projektowe i pożegnaliśmy się z wszystkimi nauczycielami .

W sobotę podziękowaliśmy rodzinom goszczącym, odwiedziliśmy muzeum iluzji i odlecieliśmy via Monachium do Poznania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w mobilnościach i pracach projektu VEAC