W dniach 9-13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej na Litwie, w miejscowości Kulupenai, odbyło się piąte i ostatnie spotkanie uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Learning about our countries – we are united in Europe”.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z folklorem Bułgarii, Grecji, Litwy, Polski i Turcji. Poszczególne kraje przedstawiały tańce i pieśni ludowe oraz legendy. Tańce ludowe były przygotowane na wysokim poziomie dzięki współpracy z panem Andrzejem Horbikiem i zespołem „Wiwaty”. Mieliśmy też okazję spróbować swoich sił w tkaniu. Okazało się to dość trudnym zajęciem.

Przedstawiciele władz lokalnych zaszczycili swoją obecnością ceremonię otwarcia spotkania. Dzięki doskonałej organizacji, zaangażowaniu nauczycieli i uczniów zaplanowane zadania projektu zakończyliśmy sukcesem. Zostały one przygotowane w sposób przykładowy. W zajęciach brali udział wszyscy pracownicy i uczniowie szkoły a uśmiechy na twarzach i życzliwość sprawiły, że ​​czuliśmy się komfortowo. Rodziny, u których przebywali nasi uczniowie zaoferowały serdeczną gościnność oraz smaczne dania kuchni litewskiej!

Podczas wycieczki na Mierzeję  Kurońską mieliśmy okazję podziwiać przepiękne kolory litewskiej jesieni oraz piękno Morza Bałtyckiego wraz z jego plażami i ruchomymi wydmami!

W czasie trwania projektu nawiązało się wiele znajomości, które trwają.

Koordynator projektu

Małgorzata Ciemna