ERASMUS +

W ZESPOLE SZKÓŁ W POBIEDZISKACH

“Learning about our countries – we are united in Europe” to jeden z trzech projektów edukacyjnych prowadzonych w naszej szkole, zatwierdzonych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Erasmus+. Litwa Bułgaria, Grecja, Turcja i Polska to kraje zaangażowanie w przedsięwzięcie. Celem projektu jest zaprezentowanie szkoły, gminy i Polski w zjednoczonej Europie oraz skuteczne komunikowanie się w języku obcym a także promowanie wielojęzyczności. W dniach 1.12.2015 – 4.12.2015, na Litwie w miejscowości Kulupenai, odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Projektowe. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Leszek Pawlikowski, nauczycielka języka angielskiego Małgorzata Ciemna oraz nauczyciele z krajów partnerskich.

W czasie prowadzonych rozmów wybrano logo projektu, którego autorką jest Konstancja Flisiak z klasy językowej 2c gimnazjum oraz zaplanowano szczegółowe zadania dla uczniów z wymienionych krajów. Kolejne zmagania z projektem będą się odbywać z uczniami:
1. W Bułgarii – „Sporty i gry”
2. W Polsce – „Naturalne piękno naszego kraju”
3. W Grecji – „Historia lokalna”
4. W Turcji: „ Tradycyjna kuchnia naszych krajów”
5. Na Litwie – „Nasz folklor i zwyczaje”
Podczas pobytu na Litwie doświadczyliśmy wielu niezapomnianych wrażeń. Dyrekcja i nauczyciele przyjęli nas bardzo serdecznie. Uczniowie wraz z nauczycielami pokazali nam szkołę i udzielili wyczerpujących informacji na jej temat a następnie, w pięknym programie artystycznym, przedstawili zarys historii regionu.

Nie zabrakło też atrakcji turystycznych. Mieliśmy okazję zobaczyć malowniczą okolicę, nadmorski kurort w Palandze, odwiedziliśmy Muzeum Zimnej Wojny i Muzeum Bursztynu.

Cieszymy się, że mamy okazję pracować w projekcie w tak miłym i profesjonalnym gronie.

Małgorzata Ciemna