DOTYCHCZASOWY PRZEBIEG PROJEKTU
16.11.2015
Tytuł Projektu: Learning about our countries – we are united in Europe

1. Projekt zaczął się 1.11.2015 roku i będzie trwał 2 lata do 31.10.2017. W projekcie bierze udział 5 krajów: Polska, Litwa, Grecja, Bułgaria, Turcja. Koordynatorem projektu jest Litwa. Projekt angażuje uczniów i nauczycieli. Jest podzielony na etapy i w każdym etapie należy wykonać określone zadanie.

2. Pierwszym zadaniem było do przygotowania logo projektu. Siedem najlepszych prac brało udział w konkursie, który odbył się 9.11.2015. W wyniku głosowania uczniów zwycięskim logo okazała się praca Konstancji Flisiak, uczennicy klasy 2c gimnazjum.

3. Obecnie uczniowie pracują nad przygotowaniem informacji o szkole. Wykonują filmiki i prezentacje aby je umieścić na specjalnie do tego celu stworzonej stronie internetowej „TwinSpace”.

4. Stworzyliśmy też tzw „Kącik Erasmusa” przy pokoju nauczycielskim gdzie zamieszczane są komunikaty oraz informacje co dzieje się w projekcie i jakie są kolejne cele.

5. Następnym etapem będzie przygotowanie się do tematu „Sports and Games”. Zadaniem uczniów jest przygotowanie historii sportu w naszym kraju, przedstawienie tradycyjnych gier oraz przedstawienie najsłynniejszych sportowców Polski.

Małgorzata Ciemna