W ramach projektu Erasmus+ KA2, nauczyciele języka angielskiego ( Małgorzata Ciemna i Magdalena Radwan) oraz uczniowie Zespołu Szkół w Pobiedziskach (Anna Winiarska, Weronika Stefańska, Adam Górniak-Kurzawa, Jakub Dąbrowski) wzięli udział w wymianie międzynarodowej na temat: „Learning about our countries – we are united in Europe”. Spotkanie odbyło się w miejscowości Svishtov w Bułgarii a partnerami projektu były szkoły z Grecji, Turcji, Litwy, Polski oraz Bułgarii.

Uczniowie mieszkali u rodzin gospodarzy co mobilizowało ich do komunikacji w języku angielskim, rozwijało słownictwo i umiejętności porozumiewania się. Podczas pobytu w Bułgarii realizowano temat „Sport and Games”. Uczestnicy projektu z wymienionych krajów zaprezentowani sławnych sportowców i drużyny sportowe oraz ich osiągnięcia. Przedstawili również zasady gier i zabaw rodziców i dziadków. Okazało się że mamy wiele elementów wspólnych. Następnie zostały przeprowadzone zawody sportowe w grupach międzynarodowych. W kolejnym dniu, w przygotowanych prezentacjach, uczniowie przekazali informacje na temat swoich krajów. Poznaliśmy także tradycyjne piosenki i tańce bułgarskie w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej. Gospodarze z Bułgarii umożliwili nam zwiedzenie dwóch interesujących miejscowości: Veliko Tarnovo i Rousse. Ostatni dzień pobytu był podsumowaniem tygodniowej pracy. Odbył się quiz dotyczący zdobytej wiedzy a po przeprowadzonej ewaluacji wręczono certyfikaty uczestnictwa.

Znajomości nawiązane podczas pobytu trwają. Uczniowie komunikują się poprzez portale społecznościowe co niewątpliwie przyczynia się do lepszej znajomości języka obcego. Z pewnością zachowamy niezapomniane wspomnienia.

Koordynator projektu
Małgorzata Ciemna