25 maja 2019 Administrator

16 maja w ramach programu „Bezpiecznie wiedzieć i znać”, odbył się w naszej szkole festyn na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpieczeństwa w czasie wakacji, z udziałem Policji, Straży Pożarnej oraz przedstawiciela służb medycznych. Uczniowie klas 1, 2 i 3 mogli zapoznać się ze specyfiką pracy służb mundurowych. W imprezie wzięli również udział przewodnicy psów służbowych, którzy zaprezentowali posłuszeństwo zwierząt oraz zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami postępowania w przypadku, kiedy spotkają psa bez opieki. Uczestnicy zobaczyli pokaz pościgu psa służbowego za sprawcą przestępstwa. Następnie uczniowie w grupach wiekowych uczestniczyli w zajęciach ze Strażakami z Pobiedzisk, gdzie zapoznali się z ich pracą, mogli wsiąść do samochodu służbowego, założyć hełm.  Uczniowie posłuchali  funkcjonariuszy z Komisariatu Policji z Pobiedzisk, powtarzając zasady postępowania w różnych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i  poćwiczyć  udzielanie pomocy z ratownikiem medycznym. Była też możliwość zapoznania się z pracą policjantów  z Wydziału Ruchu Drogowego z Poznania, którzy zaprezentowali również radiowóz. Wszyscy uczniowie otrzymali na koniec elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41