12 marca 2018 Administrator

Agnieszka Siwiak – finalistką konkursu wiedzy o regionie „Moja Wielkopolska”

Uczennica kl.3c gimnazjum Agnieszka Siwiak zakwalifikowała się do finału konkursu ,, Moja Wielkopolska” –organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs obejmuje wiedzę z geografii, historii i przyrody Wielkopolski.

Uczestnictwo w nim wymaga rozległej wiedzy o regionie –od detali na temat Parków Krajobrazowych i rezerwatów przyrody, przez znajomość postaci słynnych Wielkopolan, orientację na mapie regionu -po rozpoznawanie zabytków i określeń z wielkopolskiej gwary.

Agnieszka uczestniczy w konkursie już po raz trzeci- w klasie pierwszej i drugiej gimnazjum także reprezentowała szkołę w ścisłym finale opracowując zadania –wycieczkę regionalną ze wspomnieniem postaci Antoniego Palutha oraz grę terenową po Lednickim Parku Krajobrazowym „Szlakiem Piastowskiej Kolczugi”.

W tegorocznym finale, który odbędzie się w pięknym Lądzie nad Wartą – Agnieszka zaprezentuje wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego. Jako mieszkanka Pobiedzisk dobrze zna słynną fotografię upamiętniającą przysięgę powstańców na naszym rynku- będzie to jej szczególną inspiracją do wykonaniu konkursowej pracy- projektu wycieczki-Powstańczym szlakiem.

Gratulujemy i życzymy szczęścia w końcowym etapie konkursu.

Konrad Staniszewski – finalista konkursu wiedzy o regionie „Moja Wielkopolska”

Konrad Staniszewski uczeń klasy 3d gimnazjum – reprezentował szkołę w rejonowym etapie konkursu wiedzy o regionie Moja Wielkopolska i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu.

Konrad przygotowuje się do kolejnego etapu tworząc projekt wycieczki regionalnej na temat Powstania Wielkopolskiego.

Przygotowania wymagają łączenia ich w czasie z nauką do egzaminu gimnazjalnego tak ,aby zaprezentowanie pracy przed jurorami i finalistami konkursu wypadło jak najlepiej.

Udział w finale wiąże się z ciekawym wyjazdem do Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i zwiedzaniem Lądu nad Wartą.

Gratulujemy i życzymy szczęścia w końcowym etapie konkursu.

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-34