30 października 2017 Administrator

30 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach gościła delegacja z Gruzji. Przedstawicielka Ambasady Gruzji w Warszawie pani Natalia Topchishvili wraz z pracownikami gruzińskiego Ministerstwa Kultury: Irmą Dolidze, Nucą Kviciani, Nino Machardze oraz Giorgim Cheishvili spotkała się z Dyrekcją, nauczycielami naszej placówki i uczniami biorącymi udział w warsztatach. Podczas zajęć plastycznych młodzież miała okazję poznać życie i twórczość gruzińskiego malarza Nico Pirosmaniego. Zadaniem uczniów było wykonanie kopii wybranego obrazu artysty w technice pastele olejne. Prace zostały zaprezentowane w holu szkoły, obok wystawy poświęconej kulturze i atrakcyjnym miejscom tego pięknego kraju. Gruzini zapoznali się z historią naszego miasta  i zwiedzili najważniejsze zabytki.Do spotkania doszło z inicjatywy pani Lejli Holuaszwili oraz ambasadora Gruzji w Polsce. Mamy nadzieję, że ta wizyta zapoczątkuje kontakty między naszą szkołą, a gruzińską szkołą  w Telavi i zaowocuje wieloletnią współpracą na różnych płaszczyznach.

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41