W dniach 15 – 17 stycznia w Szkole Podstawowej im.K.Odnowciela w Pobiedziskach, odbyło się pierwsze robocze spotkanie nauczycieli z siedmiu krajów, współpracujących w międzynarodowym projekcie Erasmus+ KA219 2017-2019 „Creating, communicating, our diversity we are celebrating”.

Podczas wizyty gości z Litwy, Rumunii, Turcji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii zaplanowano oprócz realizacji zadań projektowych, także elementy kulturowe, aby przybliżyć im polską tradycję, kuturę, historię i obyczaje.

Wraz z międzynarodowym koordynatorem projektu, panią Magdaleną Goc, goście złożyli wizytę Burmistrz  Dorocie Nowackiej, gdzie na Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Pobiedziskach dyr. OSIR Artur Krysztofiak opowiedział o historii miasta oraz  o działaniach z zakresu kultury, turystyki i sportu. Pani burmistrz i jej zastępca Zbigniew Zastrożny mówili o rozwoju gminy, infrastrukturze i  miejscach, które warto odwiedzić.  Goście natomiast zaprezentowali swoją pracę w projekcie i kraje, z których pochodzą.

Ponadto, odwiedzili także Skansen Miniatur i pierwszą polską stolicę – Gniezno, podczas której zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską i Muzeum Starodruków przy Muzeum Archidiecezji.

W Poznaniu, zgodnie z tematyką projektu, zajęcia były urozmaicone: oprócz zwiedzania Starego Rynku, Fary i Katedry, nauczyciele wzięli czynny udział w pełnych humoru warsztatach w Rogalowym Muzeum.

Spotkanie zakończyło się biesiadą  z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty”.

Największą jednak atrakcją dla południowych nacji był śnieg, który urozmaicił ich pobyt i wywołał mnóstwo spontanicznej, dziecięcej radości.

 

 

Międzynarodowy koordynator projektu: Magdalena Goc

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41