7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Nasza Biblioteka Szkolna współpracując z Publiczną Biblioteką Miasta i Gminy oraz z Samorządem Uczniowski przystąpiła do 4 edycji akcji. 7 czerwca około godzinie 10, brać uczniowska ( około setki uczniów), w kolorowym korowodzie (uczniowie nieśli balony, kolorowe plakaty i książki), przemaszerowała na pobiedziski Rynek.

Na miejscu pochód przywitała dyrektorka Biblioteki Miejskiej Małgorzata Halber.

Z główną ideą akcji zapoznała wszystkich Ewa Dopierała. O swoich przygodach z książką opowiedział również burmistrz Pobiedzisk Ireneusz Antkowiak.
Na Rynku ustawiono makietę ciuchci z hasłem: „Pociąg do czytania”. Panie bibliotekarki przyciągnęły również miniaturowy wóz drabiniasty z książkami, tak aby każdy z uczestników mógł wybrać ciekawą lekturę. Czerwcowy słoneczny poranek, fontanna oraz zacienione ławeczki sprzyjały w wyszukiwaniu odpowiedniego miejsca na chwilę z książką.

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41