2020-01-31 Administrator

W dniu 19 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się Charytatywny Koncert Noworoczny pt. „Śpiewajmy z Aniołami”. Jednym z jego celów była zbiórka środków finansowych na leczenie i rehabilitację  mamy uczennicy klasy 3 c – Aleksandry Bednarek, która jest po ciężkiej chorobie i amputacji nogi. Koszt protezy wynosi ponad 160.000 złotych.

W pierwszej części koncertu zobaczyliśmy Jasełka zaprezentowane przez uczniów klasy 3 c, pod opieką wychowawczyni. W drugiej części usłyszeliśmy pieśni Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina oraz Mieczysława Karłowicza w wykonaniu wybitnej śpiewaczki operowej Katarzyny Hołysz, której akompaniowała Aleksandra Mazurek. Widownię wypełnili rodzina i przyjaciele Pani Aleksandry oraz rodzice, uczniowie, nauczyciele naszej szkoły, a także mieszkańcy Pobiedzisk, wśród nich Burmistrz Miasta i Gminy. Po koncercie nasi goście mogli zakupić anioły wykonane przez uczniów i rodziców naszej szkoły, a także wymienić się wrażeniami przy kawie, przygotowanej przez Stowarzyszenie „Dobrawa” i Radę Rodziców.

„Czuję, że nie jestem sama i to pomaga mi żyć i walczyć o zdrowie…” – to słowa, które wypowiedziała Pani Aleksandra w podziękowaniu za wspaniały pomysł.

Koncert był jedną z akcji podejmowanych przez szkołę na rzecz Pani Aleksandry, zwieńczeniem wszystkich działań będzie coroczny Stymulator Dobroci organizowany przez Stowarzyszenie „Dobrawa” oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie koncertu oraz innych inicjatyw na rzecz Pani Aleksandry Bednarek, serdecznie dziękujemy.

Grażyna Kulińska i Małgorzata Gola-Ziembora