16 kwietnia 2018 Administrator

W czwartek 12 kwietnia 2018r. w auli im. św. Jana Pawła II po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć Przyjaciół naszej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach. Koncertem muzycznym pt. ,,Co nam w duszy gra …” oraz upominkami – pracami naszych uczniów – społeczność szkoły pragnęła podziękować za dobro, którym obdarzają nas nasi Przyjaciele.

Firmy, indywidualni przedsiębiorcy, instytucje, placówki naukowe, ośrodki kultury i wiele innych osób to nasi DOBROCZYŃCY, którzy czynią dobro, wspierając działalność edukacyjną i wychowawczą naszej szkoły, umożliwiając wszechstronny rozwój uczniów. Za serce i chęć dzielenia się dobrami materialnymi i dobrami ducha jesteśmy im wszystkim bardzo wdzięczni i każdego roku staramy się wyrazić nasz szacunek dla pracy i dobroci naszych Przyjaciół. Dyrektor szkoły, p. Maciej Krzywdziński podziękował wszystkim w imieniu uczniów, nauczycieli i rodziców.

Koncert przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Justyny Dutkiewicz zakończył się patriotycznym akcentem – piękną piosenką ,,Taki kraj” Jana Pietrzaka, którą pięknie zaśpiewała Matylda Walkowiak, bo rozpoczynamy właśnie obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości i 100 – lecia Powstania Wielkopolskiego. Był to niezwykle wzruszający moment. Uczniowie wręczyli również wszystkim Gościom biało – czerwone wstążeczki – symbol tego niezwykłego roku.

Jest takie miejsce u zbiegu dróg,
Gdzie się spotyka z zachodem wschód…
Nasz pępek świata,
Nasz biedny raj…
Jest takie miejsce,
Taki kraj.
Nad pastwiskami ciągnący dym,
Wierzby jak mary w welonach mgły,
Tu krzyż przydrożny,
Tam święty gaj…
Jest takie miejsce,
Taki kraj.
Kto tutaj zechce w rozpaczy tkwić,
Załamać ręce, płakać i pić,

Ten święte prawo
Ma, bez dwóch zdań…
Jest takie miejsce,
Taki kraj.
Nadziei uczą ci, co na stos

 Umieli rzucić swój życia los,
Za ojców groby,
Za Trzeci Maj…
Jest takie miejsce,
Taki kraj.
Z pokoleń trudu, z ofiarnej krwi
Zwycięskiej chwały nadejdą dni.
Dopomóż Boże
I wytrwać daj!
Tu nasze miejsce,
To nasz kraj!

Autor tekstu: Jan Pietrzak

 

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-34