9 marca 2018 Administrator

Finał XII Konkursu Wiedzy o Antyku

22 marca 2018 r. w siedzibie Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się finał XII Konkursu Wiedzy o Antyku. Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w tym ciekawym wydarzeniu. W tym roku pomyślnie przez etap szkolny przeszedł uczeń klasy 2c, Krystian Obara i od dwóch systematycznie miesięcy przygotowuje się do finału. Udział w nim wymaga od uczestników świetnej znajomości historii, literatury, filozofii, sztuki starożytnej Grecji i Rzymu. Krystian samodzielnie poznaje również język Horacego i Cycerona. W czasie wakacji uczestniczył w kursie nauki języka łacińskiego zorganizowanym przez Instytut Filologii Klasycznej, a niedawno wrócił z wycieczki do Grecji, gdzie zwiedzał miejsca związane z historią i sztuką tego wyjątkowego kraju. Ostatni etap konkursu dla gimnazjalistów ma formę pisenmną, licealiści zaś oprócz testu zdają również część ustną. Czas oczekiwania na wyniki uczniowie wraz z opiekunami spędzają na ciekawych zajęciach w Muzeum Narodowym. Trzymamy zatem kciuki za Krystiana i życzymy powodzenia!

Tekst: Marzenna Mruk

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-34