Czy to prawda, że prawdziwe  dzieło literackie obroni się samo przed upływem czasu?

Czy baśnie Andersena należą do wielkiej literatury? Czy ich treść jest ciągle aktualna?

Czy adaptacja teatralna pozwala lepiej zrozumieć treść znanej już baśni, a może odkrywa przed widzami nowe przesłania, wzbudza do refleksji nad prawdami oczywistymi?

Jak tekst napisany prawie 200 temu ożywają w adaptacji teatralnej, jak nabiera aktualnych sensów i treści?

Na te wszystkie pytania odpowiedzi szukały chętne uczennice z klas 5f, 5g, 6b, 6d, 6e.

Po przeczytaniu baśni H.CH. Andersena „Nowe szaty cesarza” wspólnie ustaliłyśmy problem i tematykę baśni, a następnie 11 lutego 2020 r. pojechałyśmy do teatru Animacji w Poznaniu  na spektakl „Nowe szaty króla” w reżyserii Artura Romańskiego. Spektakl okazał się lalkowo-aktorskim musicalem, który przy rytmicznej muzyce i barwnej grze świateł ukazuje nasz świat  i nas samych, podążających z najnowszymi trendami mody, wyznaczanymi przez ekscentrycznych dyktatorów, skupieni na postawie MIEĆ, zagłuszamy naszą samotność i sumienie coraz to nowszymi gadżetami. 

Gorąco polecamy baśnie Andersena w tej odsłonie!

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41