9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Miejskiej w Oddziale dla Dzieci odbyły się drugie zajęcia z cyklu „ Nastolatek w strefie uczuć”.  Spotkanie przygotowała  i przeprowadziła pani Barbara Nowak- Słomiany. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 6B.  Tematem przewodnim  był wstyd. Na podstawie przykładu z literatury „oswajaliśmy” problem, z którym każdy się już spotkał, choć nikt go nigdy sam nie szukał.

Możemy wstydzić się czegoś, wstydzić się za siebie , za innych; czujemy się wtedy niekomfortowo, często zażenowani, sfrustrowani. Ważne, żebyśmy umieli o tym z kimś porozmawiać, może pozwoli nam to spojrzeć na problem z innej strony i z tej perspektywy nie będzie on  już taki przytłaczający.  Budujące jest, że  młodzież nie boi się o tym rozmawiać, wspólnie poszukuje rozwiązań i wspiera się w ich realizacji ( przynajmniej tak to wyglądało na  tych zajęciach).

Za przygotowanie spotkania bardzo dziękuję pani Basi,  zaś uczniom klasy 6B dziękuję za aktywne uczestnictwo.   

                                                                                               Ewa Dopierała

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
13