30 listopada 2018 Administrator

Wioślarski Finał Powiatu Poznańskiego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej
im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach.

 

W dniu 27 listopada 2018 roku w Poznaniu w Hotelu Sheraton  rozegrano
Finał zawodów „Pierwszy krok wioślarski” powiatu poznańskiego wśród Szkół Podstawowych. Do zawodów zakwalifikowało się 23 zawodników ze Szkół Podstawowych z Lubonia, Puszczykowa, Tulec, Jerzykowa i Pobiedzisk.
Pierwsze do rywalizacji na dystansie 500 metrów przystąpiły dziewczęta. Konkurencja była bardzo wyrównana o czym świadczy różnica zaledwie 0,4 sekundy między pierwszym, a drugim miejscem. Pięknym finiszem popisała się Klaudia Sady ze Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach zdobywając pierwsze miejsce z czasem 01.55.3. Jej koleżanka z drużyny Marika Tomczak zdobyła 12 miejsce z czasem 02.15.2 nie mniej jednak zdobyła bardzo ważne punkty w rywalizacji międzyszkolnej.

Po finale dziewcząt nadszedł czas na rywalizację wśród chłopców.

W tym finale bezkonkurencyjny okazał się Kacper Konieczyński z Pobiedzisk. Mimo nie najlepszego początku kontrolował sytuację przyspieszając w drugiej części dystansu i wysunął się na prowadzenie którego już nie oddał do mety. Zwyciężył z czasem 01.38.3, nad drugim tego dnia Maciejem Stasiłowiczem ze Szkoły Podstawowej w Tulcach który ukończył wyścig z czasem 01.39.0.
Na wysokim 5 miejscu uplasował się Wojciech Łakomy z Pobiedzisk z czasem 01.41.4, na uwagę zasługuje fakt że Wojtek miał tego dnia wysoką temperaturę.
Mimo olbrzymiej straty  punktowej przed zawodami (ponad 200 pkt) do najlepszej szkoły to zawodnicy z Pobiedzisk pod opieką Pana Pawła Kordońskiego nauczyciela wychowania fizycznego zdobyli nagrodę główną ergometr kończąc rywalizację z dorobkiem ponad 600 pkt.

Najważniejsze w tej rywalizacji było zaangażowanie wśród młodzieży, zdrowa rywalizacja i technika wiosłowania. Największą determinacją wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach.

 

 

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-34