30 października 2018 Administrator

UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KAZIMIERZA ODNOWICIELA W POBIEDZISKACH UCZESTNICZYLI W KOLEJNYM MIĘDZYNARODOWYM SPOTKANIU PROJEKTU HBIE PROGRAMU ERASMUS+. TYM RAZEM ODWIEDZILIŚMY SZKOŁĘ W CZECHACH. MY ŚWIĘTUJEMY 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI I POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO, A NASI POŁUDNIOWI SĄSIEDZI 100 ROCZNICĘ POWSTANIA CZECHOSŁOWACJI. NASI UCZNIOWIE ZAPREZENTOWALI INFORMACJE O GŁÓWNYCH MIASTACH W CZECHACH ORAZ O SUKCESACH CZESKICH SPORTOWCÓW. WRAZ Z UCZENNICAMI I UCZNIAMI Z WŁOCH, HISZPANII, SŁOWENII, PORTUGALII I CZECH ZWIEDZILIŚMY OBLEGANĄ PRZEZ TURYSTÓW PRAGĘ ORAZ WPISANĄ NA LISTĘ DZIEDZICTWA KULTUROWEGO UNESCO STARÓWKĘ W KUTNEJ HORZE I KOPALNIĘ SREBRA, GDZIE SETKI LAT TEMU BITO „PRASKI GROSZ”, MONETĘ, KTÓRA BYŁA POPRZEDNICZKĄ EURO, GDYŻ PŁACONO NIĄ W CAŁEJ EUROPIE. SPOTKALIŚMY SIĘ TAKŻE Z BURMISTRZEM KOLINA I ZWIEDZILIŚMY ODRESTAUROWANĄ SYNAGOGĘ, KTÓRA ŚWIADCZY O BOGATEJ HISTORII TEGO MIASTA.
BEZCENNYM DOŚWIADCZENIEM DLA NASZYCH UCZNIÓW BYŁ POBYT W RODZINACH GOSZCZĄCYCH I SPOTKANIA Z KOLEŻANKAMI I KOLEGAMI Z RÓŻNYCH ZAKĄTKÓW EUROPY. ŁZAWE POŻEGNANIA BYŁY OZNAKĄ ZAWARTYCH PRZYJAŹNI.

DZIĘKUJEMY PARTNEROM Z CZECH I JUŻ PRACUJEMY I PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO KOLEJNYCH MOBILNOŚCI, TYM RAZEM WE WŁOSZECH.

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-34