7 czerwca 2018 Administrator

PROJEKT JEŻYCJADA

Uczniowie klasy 7d Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach aktywnie współpracują z Biblioteką Publiczną w naszym mieście. Jako kolejne już pokolenie uczniów naszej szkoły (o pierwszym takim czytaniu napisała Małgorzata Musierowicz we Frywolitkach) biorą udział w głośnym czytaniu naszej epopei narodowej Pan Tadeusz. Natomiast podczas II Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady postawili sobie wysoką poprzeczkę, zobowiązując się do przeczytania wszystkich tomów tego niezwykłego cyklu. W czasie spotkania z innymi czytelnikami w bibliotece zaprezentowali najzabawniejsze fragmenty ze słynną Genowefą w roli głównej, następnie odbyli wycieczkę po mieście – śladami bohaterów Dziecka piątku, a w czasie kolejnego spotkania w oddziale dla dzieci (słownie i przy pomocy rekwizytów) zaprezentowali książki M. Musierowicz – wyjątkowej pisarki i, co ważne, mieszkanki naszej gminy. Wiedzy, pracowitości i zaangażowania w to działanie dowodzi fakt, że na pytania odpowiadali celująco.
Brawo siódmoklasiści ! Nie jesteście statystycznymi Polakami. Jesteście wyjątkowi – czytacie książki !

B. Słomiany i B. Jekel