W bieżącym roku obchodzimy dziesiątą rocznicę powstania eTwinning – międzynarodowego programu współpracy przedszkoli i szkół oraz promowania doskonalenia zawodowego nauczycieli. Po raz pierwszy też ustanowiono 7 maja Międzynarodowym Dniem eTwinning.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy uroczystą wideokonferencję z partnerami projektu z Krety. Podczas wideokonferencji nasi greccy partnerzy przygotowali dla nas niespodziankę – plakaty z zaproszeniem do kraju w języku polskim, tradycyjne życzenia dobrego miesiąca maja i melorecytację jednej z pieśni Homera. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji 10-lecia istnienia eTwinning, a uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wraz z rozdaniem nagród odbyło się właśnie podczas tego spotkania.

Pod koniec wideokonferencji każda ze stron zaśpiewała życzenia urodzinowe w swoim rodzimym języku, a następnie wspólnie po angielsku.

Organizatorki spotkania (Pani Ewa Olszewska i Magdalena Goc) przygotowały nagrody dla najbardziej zaangażowanych uczniów i słodką niespodziankę.

Opracowała: Magdalena Goc