Starsi dla młodszych

Teatrzyk Kamishibai….Trzy razy w tygodniu wybrani uczniowie z klasy 5b oraz uczennice z 6d odwiedzają dzieci z klas I-III sp z magicznym teatrzykiem, który pochodzi z Japonii, a jego źródła sięgają XII wieku. Teatrzyk można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej. Gdy osoby czytające schowane za parawanem i pudłem z okienkiem na ilustrację, rozpoczynają seans głośnego czytania, otwiera się na widzów okno, a wraz z nim historia, która wypełnia przestrzeń tu i teraz…Alternatywna forma czytania umożliwia pobudzanie wyobraźni dzieci. Forma małego spektaklu teatralnego rozwija wyczucie języka, poszerza słownictwo, a jednocześnie bawi i uczy, zabierając uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie. Młodzi widzowie z zainteresowaniem patrzą i słuchają ciekawych opowieści, a później z żywiołowością opowiadają o czym usłyszeli. Bajki dotyczą przede wszystkim ochrony środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że alternatywne lekcje zostaną słuchaczom na długo w głowach.