Nasza biblioteka szkolna postanowiła, w odpowiedni dla siebie sposób, uczcić przepiękne święto 14 lutego. Uczennice klasy 7E przygotowały dla wszystkich chętnych „walentynkowe niespodzianki”. Były   nimi najciekawsze ( zdaniem autorek) powieści o miłości , ale ukryte , zawinięte w szary papier z jedyną wskazówką umieszczoną na czerwonym serduszku przyklejonym do paczuszki. Każdy,  kto 14 lutego odwiedził biblioteką, mógł wybrać jedną opowieść-niespodziankę, rozpakować w domu i zatopić się w lekturze. Czy dobrze trafił/ła? Czy historia okaże się prorocza? Czy będzie chciał/ła poznać dalszy ciąg?  Czy po lekturze drogi czytelnik inaczej będzie spoglądał na swoich znajomych?

Może dowiemy się tego już niedługo (a  może nie ) ważne, że wszystkie nasze niespodzianki rozeszły się jak ciepłe bułeczki już na dwóch pierwszych przerwach. Wszystkim, którym się udało życzę miłej lektury i jednocześnie obiecuję, że w przyszłym roku przygotujemy więcej serduszkowych pacuszek.

Uczennicom klasy 7E : Nikoli, Martynie, Dominice i dwóm Juliom  bardzo dziękuję za przygotowanie „walentynkowych niespodzianek”.

Ewa Dopierała  – biblioteka szkolna