Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie. Aby jednak wszyscy wypoczęci, zdrowi, wrócili do swych domów należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej Świetlicy Szkolnej policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Pobiedziskach, którzy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Policjanci uczulali dzieci i młodzież jak rozsądnie korzystać z atrakcji zimowej pory roku. Mówili również o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, na drogach – w szczególności noszenia odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowania. Mundurowi przypomnieli zasady przebywania w świetlicy oraz o bezpiecznej drodze do szkoły i ze szkoły, a w szczególności dzieci dojeżdżających autobusem szkolnym. Podczas wizyty zostały utrwalone numery alarmowe służb ratunkowych.