21 marca 2018 Administrator

W dniu 30 stycznia 2018r. uczniowie klasy 3b wzięli udział w wycieczce do Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto z okazji Dnia Edukacji Prawnej. Wycieczka została zorganizowana w ramach unijnego projektu „Sędziowie dzieciom i młodzieży”.

Uczniowie zwiedzili zabytkowy budynek sądu, a także wzięli udział w zaaranżowanej rozprawie wydając wyrok na króla Juliana, który ukradł banany. Dzieciom wycieczka bardzo się podobała, a zainscenizowana rozprawa zmusiła ich do zastanowienia się nad konsekwencjami złego postępowania i odpowiedzialności w ferowaniu wyroków.

Sędziowie Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto w Poznaniu, w ramach programu „Sędziowie dzieciom i młodzieży”, ogłosili konkurs dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Edukacji Prawnej pod tytułem „Prawo – poznaję, szanuję i respektuję”.

Spośród wszystkich uczniów klas trzecich, którzy wzięli udział w konkursie, uczennice z klasy 3b naszej szkoły zajęły miejsca : Klaudia Wiąz – drugie a Nikola Maciejewska – trzecie. Nagrody i dyplomy zostały osobiście wręczone dziewczynkom przez Prezesa Sądu w sali Sądu Rejonowego w Poznaniu w dniu 15 marca 2018r., a nagrodzone prace zostały wystawione w holu Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto.

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-34