Warta warta poznania

Członkowie Szkolnego Koła Miłośników Pobiedzisk, dzięki uprzejmości Szymona Błażka – kierownika Oddziału ds. Projektów Urzędu Miasta Poznania, mieli niecodzienną okazję podziwiać panoramę Poznania, płynąc tramwajem wodnym po Warcie. 7 czerwca 2017 r. na przystani Katedra uczniów powitali Szymon Błażek i kapitan statku „Widmo”. Rejs trwał ok. półtorej godziny i w tym czasie przewodnik opowiadał o różnych obiektach znajdujących się wzdłuż brzegu. Szczególnie zwracał uwagę na miejsca, które powstały niedawno, aby przyciągnąć mieszkańców stolicy Wielkopolski nad Wartę. Uczestnicy wycieczki mijali zadbane plaże, ścieżki rowerowe, siłownię zewnętrzną, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz KontenerART. Zachwycali się również bujną roślinnością porastającą brzegi rzeki, a także widokami znanych zabytkówm.in katedry poznańskiej. Pan Błażek wyjaśnił uczniom, w jaki sposób miasto dba o stan rzeki, jakie wykonuje się prace, aby Warta była bezpieczna i służyła mieszkańcom. Zachęcił również do zapoznania się ze stroną internetową www.rzekawartapoznania, gdzie znajduje się wiele ciekawych informacji związanych z Wartą i imprezami organizowanymi przez władze Poznania. Znaczna większość uczniów po raz pierwszy miała okazję płynąć po Warcie i z całą pewnością wycieczka ta była dla nich ciekawym, niezapomnianym przeżyciem.

Anna Migdałek, Elżbieta Paczka