W dniu 28 i 29 listopada 2018 roku odbyły się „Andrzejki” dla klas 2 i 3 szkoły podstawowej. Organizatorem była pani Ewa Olszewska oraz biblioteka szkolna reprezentowana przez panią  Ewę Dopierałę. W czasie krótkiej prezentacji przedstawiłyśmy uczniom historię i specyfikę wróżb andrzejkowych, omówiłyśmy zapomniany już zwyczaj wróżb w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej.   Następnie korzystając z pomocy  uczennic klasy ósmej : dwóch Oli, Kamili, Klaudii, Weroniki, Marty, Martyny i Radka przeprowadziłyśmy zabawy andrzejkowe z taneczną muzyką w tle.  Już pierwsza wróżba – ustawianie butów do drzwi,  łącząca stare i nowe  zwyczaje wzbudziła wśród dzieci wiele emocji.  Ponadto uczniowie dowiedzieli się kim zostaną w przyszłości, jakie ich czekają przygody w najbliższym czasie oraz jak na imię będzie miał ich  przyszły mąż lub  żona. Wszystkie zabawy dostarczyły nam wielu radości, a oglądanie rozentuzjazmowanych uczniów to Wiela satysfakcja dla organizatorek. Paniom wychowawczyniom dziękujemy za miłą współpracę, a uczniom życzymy by te najmilsze wróżby się spełniły.

Ewa Olszewska
Ewa Dopierała

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41