Dbając o kulturę czytelniczą naszych uczniów oraz chcąc wprowadzić ich w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia biblioteka szkolna zorganizowała kalendarz książkowo- adwentowy dla uczniów klas drugich i trzecich. Zależało nam by uatrakcyjnić  ten radosny okres  oczekiwania, urozmaicić go ciekawą książką i wzmocnić więź łączącą najmłodszych czytelników z biblioteką.

Prace organizacyjne rozpoczęłyśmy już w listopadzie, udając się na lekcje wychowawcze do klas czwartych.  Poprosiłyśmy  by uczniowie przypomnieli sobie, co najchętniej czytali w ubiegłych latach i na podstawie tych książek opracowali zagadki dla młodszych kolegów do kalendarza adwentowego. Bardzo aktywni i twórczy okazali się uczniowie z klas 4 d, 4 e . Wszystkim uczniom,  którzy wykazali się pomysłowością, oczytaniem, chęciom pomocy i przygotowali „kolorowe” zagadki BARDZO SERDECZNIE DIĘKUJEMY!

Następnie znalazło się dwoje chętnych uczniów  z klasy 7d, którzy przygotowali planszę kalendarza adwentowego z rysunkiem stajenki i kolorowymi kopertami, które w naszym przypadku zastąpiły okienka. Im również BARDZO DZIĘKUJEMY!

Tak dotarłyśmy do oczekiwanego Adwentu. W dniach od 4 do 22 grudnia codziennie  o godzinie 12.00 w bibliotece szkolnej czekałyśmy na czytelników z klas  drugich i trzecich. Nigdy nas nie zawiedli!  Najpierw dało się słyszeć radosny zgiełk, a potem bibliotekę wypełniali uczniowie. (gdy zaczynałyśmy liczyć ich liczba zawsze przekraczała 30, lecz przy 70 zazwyczaj się gubiłyśmy ze względu na niezwykłą żywotność małych czytelników)

O godzinie 12.05 otwieraliśmy jedno okienko kalendarza, przybliżające nas do Świąt i czytałyśmy zagadkę. (Dodatkową atrakcją był autor zagadki jeśli okazało się , że jest starszą siostrą, bratem lub koleżanka kogoś z obecnych. ) Dzieci próbowały na nią  odpowiedzieć , niektóre zgadywały … Potem czytałyśmy fragment książki będący odpowiedzią na zagadkę. W tym momencie  wywiązywała się krótka rozmowa na temat książki, zazwyczaj zaczynało się od : „Ja też ją czytałem”…

Na koniec   wszystkie dzieci spełniające wymagania obdarowywane zastawały cukierkami,  a wszyscy zapraszani byli na następny dzień.

Wszystkim uczniom, którzy wytrwale odwiedzali nas w czasie adwentu dziękujemy wnosząc przy tym do biblioteki bardzo wiele radości, entuzjazmu i energii BARDZO DZIĘKUJEMY ! Mamy nadzieję, że książki wypożyczone przy tej okazji były miłą lekturą i zachęciły wszystkich do systematycznego i częstego odwiedzania naszej biblioteki. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Lejla Haluaszwili , Ewa Dopierała

 

 

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41