Erasmus+ KA219 „Creating, communicating, our diversity we are celebrating”

W dniach 24 – 30 marca b.r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. K. Odnowiciela w Pobiedziskach : Michał Kucel, Aleksandra Patelska i Michalina Watras wraz ze swoją wychowawczynią, panią Małgorzatą Ciemną oraz koordynatorem projektu, panią  Magdaleną Goc, kolejny raz spotkali się ze swoimi rówieśnikami z sześciu krajów partnerskich projektu: Grecji, Hiszpanii, Litwy, Portugalii, Rumunii i Turcji w miejscowości Prienai na Litwie.

Gospodarze spotkania: nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Prienai dołożyli wszelkich starań, aby spotkanie było owocne i ciekawe. W ramach bogatego programu uczniowie wraz z nauczycielami m.in. zostali przyjęci przez Burmistrza Miasta, uczestniczyli w warsztatach artystycznych, podczas których poznawali tajniki tworzenia wyrobów ceramicznych, w regionalnym muzeum poznali tajniki tradycyjnego wypieku chleba, przygotowali przedstawienie historii naszego partnerstwa, które było jednym z głównych rezultatów intelektualnych projektu, a które zostało również nagrane w formie wideo. Interesującym punktem w programie pobytu były zajęcia z robotyki.

Ponadto obejrzeli przedstawienie w Teatrze Kukiełkowym w Kownie, a następnie podczas lekcji muzealnej mieli możliwość poznania tajników sztuki teatralnej, zwiedzili unikalne Muzeum Diabłów i Stare Miasto. Organizatorzy zaprosili gości również do Trok, gdzie uczniowie odwiedzili m.in. fabrykę czekolady, w której wzięli udział w zajęciach edukacyjnych. Zwiedzili również stolicę Litwy, Wilno.

Myślę jednak, że nowe międzynarodowe więzi, nawiązane podczas spotkania przez uczniów i nauczycieli, świadczą najlepiej o wartości takich projektów.

 

 

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41