The Virtual Universe We Want – projekt o bezpieczeństwie w sieci

W dniach 9-14. kwietnia w Rydze, stolicy Łotwy, odbyło się spotkanie w ramach międzynarodowego projektu Erasmus Plus. Była to okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania znajomości z rówieśnikami z innych krajów. Uczestniczyliśmy w warsztatach ze specjalistami z łotewskiej policji i urzędu ds. bezpieczeństwa w internecie. Zobaczyliśmy jak inne szkoły zrealizowały zadania. Ponadto pokazaliśmy zdjęcia i film, pokazujące jak nasi uczniowie przeprowadzili warsztaty w pirackiej konwencji, dla klas 4-6 SP. Jako podsumowanie spotkania, mieliśmy też okazję zwiedzić Rygę i jej najbliższą okolicę.

Przed nami jeszcze między innymi udział w Pikniku Ekologicznym, w trakcie którego uczniowie będą chcieli przybliżyć konieczność dbania o bezpieczeństwo użytkowników sieci.

Maurycy Kustra

koordynator projektu

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41