9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Miejskiej w Oddziale dla Dzieci odbyły się drugie zajęcia z cyklu „ Nastolatek w strefie uczuć”.  Spotkanie przygotowała  i przeprowadziła pani Barbara Nowak- Słomiany. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 6B.  Tematem przewodnim  był wstyd. Na podstawie przykładu z literatury „oswajaliśmy” problem, z którym każdy się już spotkał, choć nikt go nigdy sam nie szukał.

Możemy wstydzić się czegoś, wstydzić się za siebie , za innych; czujemy się wtedy niekomfortowo, często zażenowani, sfrustrowani. Ważne, żebyśmy umieli o tym z kimś porozmawiać, może pozwoli nam to spojrzeć na problem z innej strony i z tej perspektywy nie będzie on  już taki przytłaczający.  Budujące jest, że  młodzież nie boi się o tym rozmawiać, wspólnie poszukuje rozwiązań i wspiera się w ich realizacji ( przynajmniej tak to wyglądało na  tych zajęciach).

Za przygotowanie spotkania bardzo dziękuję pani Basi,  zaś uczniom klasy 6B dziękuję za aktywne uczestnictwo.   

                                                                                               Ewa Dopierała

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41