5 listopada 2019 w Bibliotece Miejskiej w Oddziale dla Dzieci odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „ Nastolatek w strefie uczuć”.  Spotkanie przygotowała pani BarbaraNowak- Słomiany i przeprowadziła je razem z panią Katarzyną Sadlo . Z naszej szkoły w zajęciach uczestniczyła 12 osobowa grupka uczniów z klasy 6d.  Tematem przewodnim  był strach.  Po wstępnej grze integracyjnej uczniowi  pracując w grupach rozpoczęli „analizę” swoich strachów. Określili czego najczęściej się boją i jakie są przyczyny takich sytuacji. Potem po wysłuchaniu fragmentów książki Ewy Nowak i  na podstawie własnych doświadczeń, próbowali rozwiązać problem chłopca z opowiadania, czyli ułożyć pozytywne zakończenie historii Michała gnębionego przez klasowego tyrana.  Temat , choć nie nowy to niestety  ciągle aktualny. Pocieszający jest fakt , że  zmienia  się podejście młodzieży. Nasi uczniowie  zauważyli,  że w takich sytuacjach nie ma wygranych, gnębiciel klasowy często stoi na przegranej pozycji, wystarczy tylko żeby ofiarę wsparli koledzy z klasy.

 Mamy nadzieję , że teoretyczne rozważania tym razem nie przydadzą się w praktyce. Ważne jest jednak, aby uczniowie „oswajali” swoje emocje,  żeby umieli o nich rozmawiać i wiedzieli , gdzie w razie trudności szukać wsparcia.

Za interesujące spotkanie dziękujemy pani Basi i pani Kasi.

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41