Spotkania z cyklu „Poczytaj mi przyjacielu”  to już kilkuletnia tradycja naszej biblioteki. Co roku uczniowie starszych klas przygotowują spotkania z młodszymi kolegami z naszej szkoły. Główną atrakcją jest głośne czytanie wybranej książki, a następnie wspólne zabawy przygotowane na podstawie usłyszanego tekstu.

 

 

 

W tym roku uczennice klasy 8 d : Julia, Ola, Michalina i Sylwia uległy czarowi literatury detektywistycznej dla najmłodszych i w oparciu o przygody Lassego i Mai , ze znanej serii Martina Widmarka przygotowały mini przedstawienie teatralne pt. „Tajemnica Orkiestry”.  Premiera odbyła się 12grudnia 2018  w bibliotece szkolnej, widzowie – uczniowie klas pierwszych byli zachwyceni. Podążanie za wartką akcją, wczucie się w rolę detektywów i wytypowanie głównego podejrzanego wzbudziło wśród najmłodszych wiele emocji, co znowu starszym koleżankom przyniosło wiele satysfakcji i radości. Po taki spotkaniach książki wydają się bardziej ciekawe, a starsi uczniowie mniej anonimowi. Z wieloletniego   doświadczenia mogę zapewnić , że taka integracja wśród książek obu stronom wychodzi na dobre. Dziękuję też Paniom Wychowawczyniom, za to ,że zawsze witają nas z otwartymi ramionami i potrafią dopasować terminy naszych zajęć do swojego harmonogramu pracy.

Ewa Dopierała – biblioteka szkolna

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41