Nasza szkoła po raz 2 uczestniczyła w Ogólnopolski  Tygodniu Czytania Dzieciom. W tym roku znacznie rozszerzyliśmy zakres akcji, nie słuchała nas kilkunastoosobowa grupka  „maluszków” w bibliotece, lecz udaliśmy się do wszystkich klas pierwszych, drugich i trzecich; czyli  codziennie odwiedzałyśmy 10 oddziałów czytając im przynajmniej 20 minut.  

Chcąc utrzymać się w sportowym duchu tegorocznego czytania biblioteka szkolna zorganizowała w dniach 3-7 czerwca sztafetę czytania. Zamiast podawanej pałeczki uczennice  z klas 5B,5D, 5E, 6A, 6C, 6D, 7E (łącznie ponad 40 osób) przekazywały sobie czytane książeczki ( na każdym poziomie inna). W ten sposób uczniowie klas pierwszych poznali najnowsze baśnie Marcina Mortki „Smocze opowieści”. Uczniowie klas drugich zapoznali się z lekturą Grzegorza Kasdepki „Detektyw Pozytywka” a uczniowie klas trzecich poznali, książeczkę wyróżnioną na Poznańskich Targach Książki  Magdaleny Kiełbowicz „Huczy jak w ulu”. 

Wszystkim uczniom klas 1-3 dziękuję za uważne słuchanie, chętnym uczennicom klas 5-7 dziękuję za zaangażowanie i odwagę, a paniom wychowawczyniom za cierpliwość i pomoc w organizacji.

Ewa Dopierała – biblioteka szkolna

Godło
Do końca roku
szkolnego pozostało
-41